|   O nas  |   Członkowie  |  Regulamin   |  Dołącz do nas   |   Forum   |  Artykuły   |  Galerie   |   Wydarzenia   |  Kontakt   

 

 

WYSTAWY  
TEATR, MAMA i JA to nowatorski projekt edukacyjno – artystyczno – terapeutyczny skierowany do dzieci oraz ich rodziców, którzy na skutek różnych wypadków losowych borykają się z problemem rozłąki.

W ciągu najbliższych 9 miesięcy teatr „Kubuś” stanie się miejscem spotkania rodzin z doświadczonymi animatorami: aktorami, plastykami, terapeutami, fotografikami.

Zaproponowane przez nas zajęcia będą nie tylko doskonałą zabawą, ale równocześnie będą łączyć w sobie elementy arteterapii z wiedzą, kompetencjami i umiejętnościami.

Uczestnicy wezmą udział w autorskich warsztatach aktorskich, muzycznych, wokalno-ruchowych, plastycznych, jak również będą mieli możliwość wspólnego obejrzenia spektakli teatralnych.

Finałem zadania będzie grudniowy wernisaż zdjęć w kieleckim BWA, na którym zaprezentujemy efekty naszej wspólnej pracy.

Zadanie jest realizowane we współpracy z: Aresztem Śledczym w Kielcach, Świętokrzyskim Centrum Profilaktyki i Edukacji oraz Stowarzyszeniem Fotograficznym CKfoto.pl.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak oraz Prezydent Miasta Kielce Pan Wojciech Lubawski.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.​
 

WYSTAWA

Wystawa Fotografii Artystycznej - TEATR, MAMA i JA

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach oraz Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach serdecznie zapraszają na Wystawę Fotografii Artystycznej zrealizowanej w ramach Projektu TEATR, MAMA i JA. Wernisaż wystawy odbędzie się 20 listopada 2015 roku o godz. 14.00 w Galerii Małej kieleckiego BWA.
TEATR, MAMA i JA to artystyczno-edukacyjno-terapeutyczny projekt zainicjowany i koordynowany przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. W ramach przedsięwzięcia Teatr realizuje od kwietnia 2015 roku cykl warsztatów artystycznych skierowanych do dzieci i rodziców – osadzonych w kieleckim Areszcie Śledczym. Wystawa prezentuje fotografie wykonane podczas projektowych działań. Ich autorami są członkowie Stowarzyszenia Fotograficznego CK.foto.pl oraz Fotoklubu RP Region Świętokrzyski: Anna Benicewicz-Miazga, Marcin Jarosław Białek, Zdzisław Skuza, Julita Orska, Aneta i Marek Majewscy, Alicja Obara.
Projekt TEATR, MAMA i JA realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wystawę będzie można oglądać do końca grudnia 2015 roku od wtorku do niedzieli w godzinach 11.00 – 18.00.


 

http://www.teatrkubus.pl/aktualnosci/teatr-mama-i-ja

 

Teatr Mama i Ja

 

 

artykuł  Gazeta Wyborcza

artykuł  Gazeta Wyborcza

artykuł  Echo Dnia

artykuł  Echo Dnia

Galeria z 24 maja

Galeria z 14 czerwca

Galeria z 6 lipca

Galeria z 23 sierpnia